Meble ogrodowe z technorattanu – jakie mają zalety?

Głosuj

Meble wykonane z technorattanu poza granicami naszego kraju są popularne już od jakiegoś czasu. Teraz coraz częściej wybierane są także do polskich ogrodów. Wiąże się to z ich licznymi zaletami. Jakimi? Przeczytaj poniższy artykuł.

komplet mebli ogrodowych z technorattanu

źródło: axsoris.com

Technorattan to tworzywo sztuczne imitujące prawdziwy rattan. Meble ogrodowe zrobione z tego materiału posiadają walory estetyczne naturalnego surowca, jakim jest rattan, a jednocześnie wolne są od jego wad. To bardzo ważne, bowiem umeblowanie wykorzystywane w ogrodzie szczególnie narażone jest na uszkodzenia, a przede wszystkim na wpływ niekorzystnych warunków pogodowych.

Decydując się na technorattanowe meble ogrodowe nie musisz się martwić, że zaszkodzi im nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Większość spośród innych rodzajów mebli po częstym kontakcie z promieniami UV, co jest przecież nieuniknione na zewnątrz latem, może zmienić swój wygląd. Z meblami z technorattanu tak się nie stanie, nie będziesz zmuszony więc do tego, by trzymać je głównie w zacienionych miejscach.

leżak z technorattanu

źródło: pinterest.com

Letnia pogoda to też nagłe burze czy ulewne deszcze. Niezabezpieczone meble ogrodowe pozostawione na czas ulewy na zewnątrz, mogą już nigdy nie odzyskać swojego piękna i uroku, a korzystanie z nich nie będzie już takie komfortowe. Dla technorattanu problem ten nie istnieje. Jeśli tylko chcesz, swoje krzesła, stolik czy leżak możesz pozostawić na terenie ogrodu przez cały sezon letni i nie wnosić ich ani na noc, ani na czas deszczu czy nadmiernych upałów.

Kolejną z zalet takich mebli jest niezwykła łatwość w utrzymaniu ich w czystości oraz fakt, że nie wymagają specjalnej konserwacji, co jest nieodłącznym elementem pielęgnacji większości innych sprzętów przeznaczonych do użytkowania w ogrodzie. Technorattanowe meble wystarczy od czasu do czasu przecierać wilgotną szmatka, w razie jakichś mocniejszych zabrudzeń bez obaw możesz użyć też jakiegoś detergentu.

krzesła i stół z technorattanu

źródło: www.tradekorea.com

Nie można nie wspomnieć o walorach estetycznych tychże mebli. Są one niesamowicie eleganckie, wydają się więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią zarówno gustowny wygląd, jak i praktyczność oraz funkcjonalność kupowanego umeblowania. Dzięki temu będziesz posiadał meble równie piękne, jak te wiklinowe, rattanowe czy drewniane, a w utrzymaniu tak łatwe jak te wykonane z plastiku. Podobnie jak te ostatnie, meble ogrodowe z technorattanu bardzo łatwo będzie ci przenosić i przestawiać z miejsca na miejsce. Po skończeniu sezonu letniego nie będziesz musiał się zastanawiać, czy wilgoć w piwnicy nie wpłynie na nie niekorzystnie, co mogłoby mieć miejsce w przypadku naturalnego rattanu, wikliny czy też drewna lub metalu. Można je przechowywać nawet w temperaturze minusowej! Tak naprawdę więc mogłyby znajdować się na zewnątrz przez cały rok.

Podobne porady