Leżaki z technorattanu – idealne do ogrodu

Głosuj

Nie wyobrażasz sobie odpoczynku w ogrodzie bez wylegiwania się na wygodnym leżaku? Zastanawiałeś się, jaki spośród nich będzie dla ciebie najlepszy? Zastanów się nad zakupem leżaka wykonanego z syntetycznego rattanu.

leżak ogrodowy z technorattanu w naturalnym kolorze

źródło: www.charismatama.com

Wybierając leżak ogrodowy wykonany z polirattanu (technorattanu), nie musisz obawiać się tego, że szybko ulegnie on zniszczeniu i zużyciu. Jednocześnie nie będziesz zmuszony poświęcać sporo czasu jego konserwacji. Bez problemu może on pozostawać na zewnątrz przez okrągłą dobę, a nawet… przez okrągły rok! Meblom technorattanowym nie straszny bowiem śnieg i mróz. Najprawdopodobniej jednak po zakończeniu letniego sezonu swój polirattanowy leżak ogrodowy schowasz do piwnicy czy na strych, gdzie również nie będziesz musiał jakoś specjalnie dbać o odpowiednie warunki (takie jak temperatura, wilgotność powietrza etc.), z czym miałbyś problem w przypadku leżaka zrobionego z rattanu naturalnego bądź wikliny.

leżak z syntetycznego rattanu w stylu vintage

źródło: pinterest.com

Choć technnorattan dopiero zdobywa popularność w naszym kraju, w sklepach pojawia się coraz więcej modeli polirattanowych mebli. Jeśli więc wykażesz nieco zainteresowania, na pewno znajdziesz leżak ogrodowy z technorattanu idealny dla ciebie. Możesz wybierać spośród mebli do złudzenia przypominających te z naturalnych surowców.

Pierwszy z zaprezentowanych tutaj leżaków technorattanowych do ogrodu spodoba się fanom klasycznych rozwiązań. Mebel ten do złudzenia przypomina leżak zrobiony z wikliny lub zwykłego rattanu. Dzięki naturalnemu kolorowi i prostej konstrukcji mebel będzie świetnie współgrał z otaczającą go roślinnością. To ważne dla osób, które nie chciały zdecydować się na leżak zrobiony ze sztucznego tworzywa właśnie dlatego, że swym wyglądem zaburzy im bliski przyrodzie wizerunek terenów otaczających dom.

Pragniesz wylegiwać się w ogrodzie na miękkim meblu, który bardziej przypomina szezlong niż tradycyjny leżak ogrodowy? Mebel widoczny na drugim zdjęciu powinien zwrócić twoją uwagę. Jak widać, leżak u góry pokryty jest miękką, ale jednocześnie wodoodporną tapicerką, która zapewni ci relaks na świeżym powietrzu po ciężkim dniu w pracy. W tym wypadku również nikt nie powie, że mebel nie pasuje do naturalnego otoczenia. Co więcej, ten stylizowany na retro szezlong stanie się prawdziwą ozdobą niejednego ogrodu.

nowoczesny leżak z technorattanu

źródło: www.popscreen.com

Lubisz leżaki w nowocześniejszym stylu? Wśród mebli technorattanowych również znajdziesz coś dla siebie. Przykładem leżaka w tymże stylu jest ten, który widzisz na trzeciej fotografii. Dzięki opływowemu kształtowi i ciekawemu designowi mebel ten wprowadzi do twojego ogrodu tak pożądaną przez ciebie nutkę nowoczesności.

Podobne porady