Dlaczego warto kupić skrzynki balkonowe z technorattanu?

Dlaczego warto kupić skrzynki balkonowe z technorattanu? 4/5 (80%) 5 votes

Skrzynki wypełnione po brzegi kwiatami to znany nam od lat element wystroju większości balkonów. Do tej pory najwięcej z nich wykonanych było z mało estetycznego plastiku, rzadziej z drewna. Od niedawna coraz częściej możemy ujrzeć skrzynki balkonowe z technorattanu. Skąd bierze się ich popularność?

skrzynka na kwiaty z rattanu syntetycznego

źródło: www.gardenplantcontainer.com

Tak popularne przez wiele dziesięcioleci, a obecnie powoli odchodzące do lamusa, plastikowe skrzynki kwiatowe były wybierane głównie ze względu na niską cenę, ale przede wszystkim z uwagi na to, ze plastik jest odporny na niekorzystne warunki pogodowe i wilgoć. Nie trzeba obawiać się pozostawienia ich na balkonie podczas deszczu czy intensywnych upałów. Niestety o większości z nich nie da się powiedzieć nic więcej poza tym, że są tanie i praktyczne, nie wyglądają bowiem zbyt elegancko.

Inaczej rzecz przedstawia się w przypadku drewnianych skrzynek na kwiaty. Naturalny kolor drewna wspaniale współgra z bujna roślinnością, która znajduje się znajduje w skrzynkach. Tu pojawić się może jednak problem z zabezpieczeniem drewna przed wilgocią i promieniowaniem słonecznym. Na rynku są specjalne preparaty do tego przeznaczone, jednak nie każdy ma czas i ochotę zajmować się nie tylko kwiatami, ale także skrzynkami, w których są one posadzone.

skrzynka na kwiaty technorattan

źródło: www.sediarreda.com

Jeśli uważasz, że plastikowe skrzynki są tandetne i nie wyobrażasz sobie tego, by zagościły na twoim balkonie, a jednocześnie obawiasz się zakupu tych, które zrobione są z drewna czy innych naturalnych surowców, wybierz skrzynki balkonowe z technorattanu. Ten sztuczny materiał jest wyjątkowo odporny na złe warunki atmosferyczne oraz wilgoć. Skrzynki z niego wykonane nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia za pomocą specjalnych środków. Ważną cechą takich skrzynek kwiatowych jest też ich niezwykle dekoracyjny wygląd, który sprawi, że twój balkon będzie wyglądał niepowtarzalnie. Nie musisz decydować się też na kolor, który imituje naturalną barwę rattanu. Równie dobrze możesz zakupić skrzynkę w kolorze czarnym, białym czy popielatym.

Podobne porady